Embla and the Karidotters

Oslo Queer Line Dance

Giddy up! Embla and the Karidotters lager moderne, queer outlaw country, inspirert av alt mellom Willie Nelson og Shania Twain. Med humor, spilleglede og solide doser twang, er de i 2026 klare for å snu countrybransjen på hodet med sitt kommende tredjealbum.

Embla and the Karidotters er bandprosjektet til Razika-trommis Embla Karidotter. Etter at Razika ble lagt på is, samlet Embla sine «Karidotters» fra omkringliggende band som Slomosa, Honningbarna, Sløtface og Aiming for Enrike. Høsten 2022 kom debutalbumet «Hello, I’m Embla», som ble belønnet med Spellemannprisen for beste countryalbum. Oppfølgeren «Off Leash» ble sluppet i 2024 og ble nok en gang nominert til Spellemann, i tillegg til at den satte bandet på kartet også utenfor Norge.

De to siste årene har Embla and the Karidotters turnert Norge nærmest kontinuerlig, i tillegg til at de utenlands har spilt på festivaler som på SXSW (US), Stagecoach (US), Cold Country (DK), SPOT (DK), Live At Heart (SE), Viva Sounds (SE) og Static Roots (DE).

Bandet koser seg med å levere konserter av høy kunstnerisk kvalitet, og får publikum til å både danse, le og gråte. Musikken er ektefølt, du blir kjent med Emblas mørke humor både under og mellom låtene, og de avslutter alltid konsertene sine med å line dance seg av scenen.

Kanskje byr de opp til dans etterpå også?

Det er legitimasjonsplikt på alle våre arrangementer. Vi godtar kun fysisk legitimasjon (pass, ID-kort eller førerkort).

Billettpris
270,- +avg.
Dørene åpner
19:00
Aldersgrense
18
Dato
08.10.26
Kjøp billett