Axel Moon dannet bandet i 2017, etter å ha vært på en fire år lang reise i India, for å samle instrumenter som ble brukt i ulike former for tradisjonsmusikk. Fra sitt hovedkvarter i Paris, skaper Moon og Myriam El Moumni (synther/maskiner) futuristiske, melodiske melodier, ispedd psykedelia, space disco og cold wave. På scenen blir deres distinkte musikalske univers en oppslukende opplevelse, både for de som er ute etter å lytte intenst og de som vil danse. Liveopptredenene deres har begeistret publikum på flere franske og internasjonale avantgardemusikkfestivaler, og de har turnert over hele Europa, Nord-Afrika, Levanten og Canada.
Bandnavnet er en hyllest til et exotica-album av artisten Haruomi Hosono, og duoen henter stor inspirasjon fra en lang rekke musikkutforskere – navn som David Byrne, Bill Laswell, Jah Wobble, Ryuichi Sakamoto, Ilaayarajan og Patrick Cowley. Ko Shin Moon følger i deres fotspor, og vandrer videre nedover den samme eksperimentelle stien. Resultatet er nytt, men også merkelig gjenkjennelig. Fengende, kosmopolitiske drømmelandskap.
Det er legitimasjonsplikt på alle våre arrangementer. Vi godtar kun fysisk legitimasjon (pass, ID-kort eller førerkort).
Foto: Aurélien Fradagrada.